IMG_7114

Medal eco5.zero – więcej niż wyróżnienie, symbol wspólnoty wartości

Uroczystość nadania prof. dr. hab. Jerzemu Rokicie, dr. h.c. tytułu Doktora Honoris Causa Akademii Górnośląskiej, która odbyła się 12 maja 2026 r. poświęcona została nie tylko uhonorowaniu ogromnego dorobku naukowego i publicznego Profesora, ale przede wszystkim podkreśleniu znaczenia odwagi intelektualnej i odpowiedzialności za słowo tej Wybitnej Osobistości.

Podczas wydarzenia zebrali się przedstawiciele środowiska związanego ze Śląską Federacją Przedsiębiorców Polskich, Fundacją EKON oraz konferencją eco5.zero. W tym gronie znalazły się osoby od lat zaangażowane w rozwijanie dialogu pomiędzy biznesem, nauką, samorządem i organizacjami społecznymi. Dla nas szczególnym momentem uroczystości było uhonorowanie prof. Jerzego Rokity medalem eco5.zero, który wręczył Przewodniczący ŚFPP oraz Przewodniczący Rady Fundacji EKON – Michał Gawroński.

Medal eco5.zero trafia do osób, których dorobek, postawa i aktywność publiczna stanowią inspirację dla środowisk zaangażowanych w rozwój odpowiedzialnej gospodarki, nowoczesnych instytucji i liderów, którzy potrafią patrzeć szerzej niż przez pryzmat bieżących wyzwań.

Wśród dotychczas wyróżnionych medalem eco5.zero znaleźli się przedstawiciele administracji, samorządu, nauki, biznesu i organizacji społecznych, czyli osoby, które wpływają na jakość życia publicznego oraz rozwój otoczenia gospodarczego. Do tego grona należą m.in.:  prof. Marek Gzik, prof. Jan Klimek, dr Marcin Krupa, Tadeusz Donocik, Marek Kowalski, Magdalena Rzeczkowska, prof. Tomasz Pietrzykowski, prof. Dariusz Szostek, Mirosław Motyka oraz wielu innych liderów, których działalność wpisuje się w misję Konferencji EKON eco5.zero.

Medal eco5.zero nie jest wyłącznie wyróżnieniem honorowym. To także zaproszenie do wspólnoty osób i instytucji, które rozumieją, że rozwój wymaga odwagi, odpowiedzialności oraz gotowości do dialogu. Każda kolejna osoba dołączająca do grona wyróżnionych wzmacnia znaczenie medalu.

Comments are closed.