IMG_3446

Biznes, który przetrwa pokolenia

Podczas ostatniego spotkania z cyklu Business Point, które miało miejsce dnia 23 października, a którego prelegentami byli  Monika Małota – radca prawny i doradca restrukturyzacyjny oraz Radosław Pioterczak – doradca podatkowy i współtwórca Grupy Vinci & Vinci zaprezentowano temat „Planowanie sukcesji przedsiębiorstwa. Biznes na pokolenia.”

Kluczowym wątkiem wystąpienia była istota fundacji rodzinnej. Prelegenci w rzeczowy sposób odpowiedzieli na kluczowe pytania dotyczące tego, czym jest fundacja rodzinna, kiedy warto się na nią zdecydować oraz jak wygląda cała procedura jej zgłoszenia. Posiadanie fundacji to nie tylko wiele zalet ale również wady, o których trzeba pamiętać zakładając fundację.

Fundacja rodzinna może stać się quasi domem, gdzie bezpieczeństwo majątku rodziny jest priorytetem. Jeśli przyszli spadkobiercy nie mogą lub nie chcą zajmować się biznesem, warto rozważyć stworzenie fundacji rodzinnej. To rozwiązanie pozwala kontynuować działalność bez konieczności osobistego zaangażowania następców prawnych, jednocześnie chroniąc rodzinny majątek.

Dziedziczenie biznesów to temat, który zasługuje na szczegółową analizę i przemyślenie. Być może to właśnie wprowadzenie fundacji rodzinnej okaże się kluczowym krokiem w zapewnieniu trwałości przedsiębiorstwa.

Spotkania w ramach „Business Point” są okazją do dzielenia się wiedzą oraz doświadczeniem biznesowym, a także do budowania wartościowych relacji wśród przedsiębiorców.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w kolejnych spotkaniach „Business Point”, gdzie będziemy kontynuować dyskusje na temat strategii i rozwiązań, które mogą wspierać rozwój twojego biznesu.

Comments are closed.